aai
18 بهمن 1401 - 19:38

افزایش کمک‌های شهرداری تهران به زلزله‌زدگان خوی با مصوبه شورای شهر

شهردار تهران از افزایش کمک‌های شهرداری تهران به مردم زلزله زده خوی با مصوبه ۱۵ میلیارد تومانی شورا خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی در حاشیه مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت 10 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب بیست و ششمین رویداد امید و افتخار اظهار کرد: امروز توفیق داریم ساخت 10 هزار و 500 واحد مسکونی را آغاز کنیم که در مناطق مختلف ساخته می‌شود اما 1140 واحد آن در منطقه 19 ساخته می‌شود. به لطف الهی شرایط به سمتی است که در همین منطقه ساخت مسکن برای پرسنل آتش نشانی محقق خواهد شد. این موضوع از سال گذشته آغاز شده و تحت عنوان قرارگاه جهادی مسکن هدف‌گذاری انجام شده تا سالانه 180 هزار واحد مسکونی ساخته شود. در حقیقت شهرداری تهران در این راستا تسهیلات ایجاد می‌کند، یا با مواجهه فعال این نیاز اساسی مردم را به گونه‌ای مدیریت می‌کنند که انبوه‌سازان نیز وارد این عرصه شوند.

وی تصریح کرد: امروز ظرفیت‌هایی را فعال کردیم و بالغ بر 30 هزار مسکن در حال ساخت است. کاری که آغاز شده تحول و رونق را در مناطق مختلف تهران به همراه خواهد داشت. این کار آغاز شده و یک سال و نیم آینده خروجی ساخت مسکن‌ها مشخص خواهد شد. 71 هزار واحد نیز در نوبت دریافت پروانه است. با آغاز ساخت این واحدهای مسکونی فعالیت در این حوزه برای سال آینده تشدید خواهد شد و در منطقه 19 موقوفه مروی 4000 واحد مسکونی خواهد ساخت و این واحدهای مسکونی تحت عنوان مسکن الگو با تمام سرانه‌های هفت‌گانه ساخته و تحویل افراد خواهد شد.

شهردار تهران در خصوص مصوبه شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر کمک 15 میلیارد تومانی به مردم زلزله‌زده خوی افزود: در حال حاضر ناظر به تمام وقایع ایران بخشی از تلاش ما به رفع آلام مردم اختصاص پیدا می‌کند همانند موضوع آبادان و سیل امامزاده داوود که حضور فعالی داشتیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: از سه روز قبل در خوی حضور جدی داشتیم و کمک کردیم و مصوبه امروز شورا در قالب تشدید این کمک‌ها می‌تواند زمینه بهتر خدمت را فراهم کند و در حال حاضر سه الی چهار مجموعه ما درگیر زلزله خوی هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025887