aai
19 بهمن 1401 - 13:36

خبرنگار مهر برگزیده جشنواره ابوذر در هرمزگان شد

بندرعباس - رضا زرگر خبرنگار مهر در هرمزگان با یادداشت «روز ملی خلیج فارس» مقام نخست بخش یادداشت و تحلیل جشنواره ابوذر هرمزگان را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیین پایانی پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر هرمزگان که سه‌شنبه‌ شب به میزبانی بسیج رسانه هرمزگان برگزار شد، «رضا زرگر» مدیر نمایندگی خبرگزاری مهر در هرمزگانبا یادداشت «روز ملی خلیج فارس» مقام نخست در بخش یاداشت و سرمقاله جشنواره استانی ابوذر را کسب کرد. همچنین حسین روحی از ماهنامه تجارت جنوب با یادداشت «مشوق های فرزندآوری» مشترکا مقام اول را کسب کرد. همچنین فروغ مسلم زاده از آفتاب جنوب با یادداشت «ترویج فرهنگ دفاع مقدس» دوم و کمیل بهشتیان از خبرگزاری ایرنا با یادداشت «ریحانه، رمز مشایعت پنج سلحشور بی‌نام » سوم شدند.

افزون بر ۲۸۰ اثر از خبرنگاران و فعالان رسانه به دبیرخانه جشنواره ابوذر هرمزگان در بخش‌های تیتر، گزارش خبری، گزارش تحقیقی و تحلیلی، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، پادکست، مستند، کلیپ و گزارش ویدیویی، اینفوگرافی و عکس کننده به دبیرخانه ارسال که پس از داوری ۳۴ اثر برتر شناخته شدند.

این جشنواره با محوریت شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی»، «جهاد تبیین، پیوند رسانه و صنعت»، «مقابله با آسیب‌های اجتماعی»، «دستاوردهای انقلاب اسلامی»، «بسیج و حوزه های اقدام»، «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»، «مکتب شهید سلیمانی»، «امید و نشاط آفرینی»، «خانواده، جامعه، فرزند آوری» و «سبک زندگی ایرانی –اسلامی» برگزار شد.

در بخش گزارش خبری نیز علی ستاری از روزنامه دریای اندیشه با عنوان «روایت خلیل» رتبه اول، زینب شکوه از دانا با اثر» و گره میزنم تا گرهی باز کنم» رتبه دوم و کامبیز حسین پور از پایگاه خبری چلچله با اثر « اجلاسیه بسیج» و مریم پاسلار از تابناک «با اثر خلیج فارس» مشترک سوم شدند.

اثر «دومین شهرک متحرک سپاه» از مهدی خسروی خبرگزاری فارس، «مدیریت بحران از فین تا مهران» از اسماعیل خاشعی روزنامه ایران و « «زلزله سایه خوش بندرلنگه/امید مردم برای روزهای بهتر» از عزت الله معمار باشی خبرگزاری ایرنا در بخش گزارش تحقیقی تحلیلی رتبه های اول تا سوم جشنواره ابوذر را بدست آورد.

برگزیدگان بخش مصاحبه نیز فرنگیس حمزه یی با اثر «گردان ۴۲۲؛ ناگفته های یک غواص» از خبرگزاری ایرنا اول، علی زارعی چاه خرگی با اثر «حل آسیب های اجتماعی در گرو مشارکت‌های اجتماعی» از روزنامه دریا دوم، مرضیه دشتی با اثر «اسطوره‌های ماندگار» از روزنامه ندای هرمزگان، حامد علی‌نژاد با اثر «بسیج» از خبرگزاری بسیج و فاطمه درویش پور با اثر «زنان هرمزگانی رتبه سوم قلیان کش های کشور» از نشریه دلفین هر سه نفر به طور مشترک رتبه‌های سوم را بدست آوردند.

امین حسنی، حنانه بنجوری و کوثر سیابی هر سه از صدا و سیمای مرکز خلیج فارس در بخش گزارش خبری به ترتیب با عنوان‌های «گزارش سوند بافی»، «کشتی‌سازی » و «نان سنتی» رتبه‌های اول تا سوم را بدست آوردند.
داوران همچنین این جشنواره در بخش پادکست نیز علیرضا حاجی ملامهدی از رادیو خلیج فارس با اثر «مش یدالله و نهضت سوادآموزی»، عاطفه مسجدی از رادیو گمبرون با اثر «شب یلدا» و فاطیما فرنام از رادیو خلیج فارس را حائز رتبه‌های اول تا سوم دانست.

بابک پارسا از صدای گامبرون با عنوان «مانگرو»، کمیل بهشتیان از خبرگزاری ایرنا با عنوان « «مردم جاسک چه خواسته‌هایی از دولت مردمی داشتند؟» و زینب نورالدینی از تابناک با عنوان «تعطیلی ناخواسته آموزشگاه» در بخش کلیپ ویدیویی رتبه اول تا سوم را بدست آوردند.

در بخش مستند تنها یزدان قاسمی از صدا و سیمای مرکز کیش- مالک اثر صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با اثر «نبرد المیادین» با محوریت مکتب شهید سیمانی، در بخش اینفوگرافی مریم منصف از جنوب ایران با اثری در حوزه «مکتب شهید سلیمانی» و در بخش موشن گرافی نیز صادق عسکری از فضای مجازی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس با اثری در زمینه «دستاوردهای انقلاب اسلامی» هر سه نفر در بخش‌های خود حائز رتبه اول شدند.
در بخش عکس نیز عماد یگانه دوست از خبرگزاری فارس با اثر «بندرکنگ»، نادر ناصری از خبرگزاری ایرنا با اثر «مسابقه شتر سواری» و رهبر امدادی از تجارت جنوب با اثر «بسیج و حوزه های اقدام» به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در این جشنواره که با حضور سردار اباذر سالاری‌ فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان، محمد رسول جلالی مسوول بسیج رسانه هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نمایندگان و خبرنگاران اصحاب رسانه در سالن کانون پرورش فکری برگزار شد، آثار برتر رسانه‌های استان در بخش‌های مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آیین از خانواده شهید یوسف دقت شهید رسانه هرمزگان و از داوران این جشنواره خلیل تنیده ، غلامعباس شمس الدینی. یعقوب دبیری نژاد، محسن رییسی، محمود شهبازی، محمود شاکری، تجلیل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1027589