aai
19 بهمن 1401 - 11:41

روایتی از جلسه کمیسیون ورزشکاران ژیمناستیک/ کیخا: اجازه ندادند نماینده ورزشکاران در انتخابات باشم

رئیس هیئت ژیمناستیک استان فارس اتفاقات و مسائل مطرح شده در جلسه کمیسیون ورزشکاران فدراسیون این رشته را عنوان کرد.

سعیدرضا کیخا ملی‌پوش سابق ژیمناستیک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری جلسه کمیسیون ورزشکاران فدراسیون و اتفاقات رخ داده در این جلسه اظهار داشت: این جلسه روز دوشنبه با حضور حقدادی سرپرست و سلیمانی دبیر فدراسیون تشکیل شد. آن چیزی که من از قبل انتظار داشتم، با آن چیزی که در جلسه رخ داد و جلو رفت، متفاوت بود. تصور من از تشکیل جلسه این بود که ورزشکارانی که در کمیسیون انتخاب شده‌اند، در کنار هم می‌نشینند و تبادل نظر می‌کنند و براساس معار و ملاک‌های موجود و مدال‌های کسب شده در چند سال اخیر، برای حضور در مجمع انتخاباتی رای‌گیری و انتخاب می‌شوند.

وی افزود: شرایط به‌گونه دیگری پیش رفت. ما وارد جلسه شدیم و به سرعت برگه‌ای را مقابل ما گذاشتند و گفتند که چه کسانی می‌خواهند نامزد ریاست کمیسیون باشند؟ من و سامان مدنی دست‌مان را بلند کرد یم و گفتیم که می‌خواهیم رئیس کمیسیون باشیم. ما می‌خواستیم با سایر اعضای کمیسیون صحبت کنیم و نظرات رد و بدل شود که سلیمانی دبیر فدراسیون اجازه نداد و گفت که فقط باید رای نوشته شود. ما هم از این موضوع تبعیت کردیم و در نهایت سامان مدنی رئیس کمیسیون ورزشکاران شد.

 

کیخا با بیان اینکه پنج ورزشکار شامل 4 مرد و یک زن به عنوان اعضای کمیسیون در جلسه حضور داشتند، ادامه داد: پس از این رای‌گیری، سراغ معرفی نفرات حاضر در انتخابات رفتیم. در آن هنگام سریع برگه‌هایی را مقابل ما گذاشتند که اسم‌های مدنظر را بنویسیم و برویم. این مسئله برای من جای تعجب داشت؛ تصور من این بود که تبادل نظر می‌شود و اینکه مدال‌ها معیار و ملاک قرار می‌گیرد. اصلاً فشاری نبود که بخواهیم در همان چند دقیقه انتخاب کنیم. در واقع برای اینکه اجازه ندهیم حقی ضایع شود، می‌خواستیم حرف بزنیم.

ملی‌پوش سابق ایران که هم اکنون به عنوان رئیس هیئت استان فارس فعالیت می‌کند، گفت: در بخش مردان شرایط مشخص است، ولی در بانوان نیاز بود که بررسی بیشتری شود. حتی پیشنهاد دادم که در این جلسه گزینه‌ها مطرح شده و مدارک و معیارها بررسی شوند و چند روز بعد دوباره جلسه بگذاریم و نفرات مدنظر را معرفی کنیم. این جلسه دو ساعت طول کشید و من درگیر این بود که بگویم می‌خواهیم روی گزینه‌ها صحبت کنیم. اگر قرار بود خیلی سریع معرفی کنیم، چه لزومی داشت که دور یک میز بنشینیم؟ خُب همان جلوی درِ فدراسیون یک صندوق می‌گذاشتند و لیست مورد نظر را داخلش می‌انداختیم. اینکه دور یک میز نشسته‌ایم، به نظر می‌آید که قرار است صحبت شود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی برگه‌ها را جلوی ما گذاشتند، سلیمانی سه گزینه را معرفی کرد و گفت که این سه خانم در آخرین مسابقات موفق به کسب مقام شدند. به نظر می‌آمد او می‌خواهد با این کار خط بدهد که با اعتراض من مواجه شد. در نهایت نیز همان سه نفر که پیشنهاد شده بودند، رای آوردند. در بخش مردان نیز به من که اجازه ندادند و گفتند رئیس هیئت هستم، ولی من گفتم از اطلاعاتی که از وزارت ورزش کسب کرده‌ام، آنها گفته‌اند که می‌توانم هم نماینده ورزشکاران باشم و هم یک نفر از هیئت استان فارس را به عنوان نماینده خودم در انتخابات معرفی کنم. پس از این صحبت، حقدادی گفت چنین چیزی نیست و نمی‌توانم نماینده ورزشکاران باشم که من هم به حرفش استناد کردم و حرف دیگری نزدم. الان هم هنوز نمی‌دانم حرف کدام طرف صحیح است.

کیخا گفت: در بخش آقایان لیست افراد برای حضور در انتخابات مشخص هستند. من بر همین اساس بهلول‌زاده، آیینه‌بند، خسرونژاد و احمدکهنی را پیشنهاد دادم و در نهایت نیز آقایان سامان مدنی، مهدی احمدکهنی و امیرعلی قهرمانی رای آوردند.

کیخا در پاسخ به این سوال که اتفاقات این جلسه چقدر با شرایط انتخابات و نامزدها مرتبط است؟ گفت: من در جلسه هم گفتم که تلاش‌مان این است در مسیری پیش برویم که ملاک مشخصی را تعیین کرده و طبق آن حرکت کنیم، ولی اینگونه که اسامی بیرون آمد، به نظر می‌آید که ملاک و معیار خاصی در نظر گرفته نشده است. سامان مدنی از قهرمانان خوب ما است و در بازی های آسیایی جاکارتا و بازی های کشورهای اسلامی حضور داشت، ولی دو سال است که خداحافظی کرده و شرایط این جلسه آن است که ورزشکاران فعال حضور داشته باشند و انتخاب شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1027208